Praha 12 rozšiřuje spektrum výkonů pečovatelské služby

20.09. 2016

Od 1. září 2016 mohou občané využívat službu střediska osobní hygieny, umístěného v Sociálně ošetřovatelském centru v Zárubově ulici 971 na Kamýku. Středisko nabízí celkovou koupel, mytí vlasů a základní ošetření nehtů seniorům a osobám se zdravotním postižením starším 60 let. Úkon je poskytován dle stavu klienta jako prvek ambulantní pečovatelské služby.

Provozní doba střediska je denně v pracovní dny od 10 do 14 hodin.  Pro využívání služby je třeba uzavřít smlouvu o poskytování pečovatelské služby a objednat se na konkrétní dobu. Cena za poskytnutou službu je 110,- Kč za 1 hodinu péče.
 
Další informace je možné získat osobně na ředitelství Sociálních služeb městské části Praha 12, příspěvková organizace, Olbramovická 703, Praha 4 nebo na dispečinku pečovatelské služby Sociálních služeb MČ Praha 12 na čísle 241 470 055, případně též na telefonu 241 713 575. Webovou stránku Sociálních služeb MČ Praha 12 najdete na adresehttp://www.socsluzbymc12.info .

 

Připomínáme, že  potřebným lidem stát vyplácí takzvaný příspěvek na péči.  Ten je přidělován lidem, kteří z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle zákona o sociálních službách. Z poskytnutého příspěvku pak tyto osoby mohou hradit pomoc, kterou jim může dle jejich rozhodnutí poskytovat mj. také registrovaný poskytovatel sociálních služeb, v našem konkrétním případě Sociální služby městské části Praha 12. Příspěvek tak může sloužit i k úhradě úkonů pečovatelské služby, tedy i služeb střediska osobní hygieny.

 

Ohledně informací o příspěvku na péči je možné kontaktovat Úřad práce ČR – krajskou pobočku pro hlavní město Prahu, kontaktní pracoviště pro Prahu 4 na adrese Novodvorská 803/82, Praha 4 – Lhotka nebo na telefonu 950 178 755.