Praha 12 pro uživatele mobilů

05.02. 2017

Mobilní aplikace, kterou připravila Praha 12, nabízí služby, jež obyvatelům zpříjemní komunikaci s úřadem a poskytnou všechny potřebné informace na jednom místě, pohodlným a jednoduchým způsobem. AplikacePraha 12 v mobilu je k dispozici ke stažení zdarma pro operační systémy Android a iOS.

Jedná se o pilotní projekt, který kromě aktualit z městské části nabízí například i možnost zaslat radnici upozornění na závadu spolu s fotkou a lokalizací místa pomocí GPS a požadavkem na její odstranění.

Každý si také může například nastavit upozornění na blokové čištění či přistavení kontejneru na velkokapacitní odpad v místě bydliště.

Přípravu aplikace měl na starosti radní Robert Králíček, v jehož kompetenci jsou v městské části informační technologie, který k ní uvedl: „Popularita aplikací roste a stále více jsou využívány i veřejnou správou. Naši aplikaci jsme koncipovali tak, aby byl obsah předkládán uživatelům na jejich mobilních zařízeních rozumnější, jednodušší a efektivnější formou, než je tomu na webových stránkách. Proto se i naše městská část vloni rozhodla zajistit občanům sofistikované řešení, které bude možné nadále rozvíjet podle potřeb našich občanů a uživatelů aplikace.“

Radnice připravila pro uživatele překvapení. Za padesáté a poté každé sté stažení má nachystán pěkný dárek, který si bude moci uživatel vyzvednout na radnici. Pokud se na displeji zobrazí „Gratulujeme! Stal jste se jubilejním uživatelem aplikace Prahy 12. Máme pro Vás připraven dárek.“ neváhejte si proto pro odměnu přijít.

Více informací o aplikaci je na stránkách městské části Praha 12.