Půjčovny pomůcek pro tělesně postižené II

Sdružení pro augmentativní a alternativní komunikaci

Půjčovna slouží dětem i dospělým s těžkými komunikačními poruchami, s těžkým tělesným postižením a pomůcky jsou zapůjčovány těmto osobám v rámci služby odborné sociální poradenství. Před zapůjčením je obvykle nutná konzultace s klientem za účelem vybrání vhodné pomůcky a podepsání výpůjční smlouvy. Smyslem půjčovny je to, aby si lidé mohli mnohdy nákladné pomůcky vyzkoušet v klidu doma předtím, než si je zakoupí. Výpůjční doba není dlouhá, zpravidla 1 - 2 měsíce. Příklady pomůcek: velkoplošná klávesnice, silikonová klávesnice, velkoplošná klávesnice s krytem nebo bez krytu, adaptéry se spínači, Trackball, notebook s komunikačním programem, adaptér Joy Cable, Big mac- pomůcka s hlasovým výstupem, Go Talk - pomůcka s hlasovým výstupem, počítač Mivvy s komunikačním programem, Talara - pomůcka s hlasovým výstupem a Smart Nav.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

Půjčovna kompenzačních pomůcek Marian Javor

Půjčovna kompenzačních pomůcek Javor pomáhá usnadnit život v situacích, kdy je potřeba pomoci například s pacientem po operaci, s dlouhodobě ležícím pacientem, se zdravotně postiženým členem rodiny, nebo když má přijet na návštěvu imobilní osoba. Není potřeba okamžitě všechny pomůcky kupovat. Příklady a ceny pomůcek: polohovací lůžko 800 Kč/měsíc,  chodítko čtyřkolové 5 Kč/den,  chodítko pevné 5 Kč/den, mechanický vozík 20 Kč/den, toaletní křeslo 10 Kč/den, toaletní židle pojízdná 10 Kč/den, elektrický vozík 30 Kč/den, zvedáky – jeřáby 20 Kč/den, schodolez 20 Kč/den.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

Opora, o.s.

Půjčovna kompenzačních pomůcek, jako součást sociálního poradenství, umožňujeme klientům co nejrychlejší návrat klienta do běžného občanského života, maximální dostupné pohodlí pokud je klient upoután na lůžko (aktivizace na lůžku, prevence proleženin apod.), podpořením jeho soběstačnosti aktivní spoluúčast na svém zdraví a životním stylu.
Půjčovna nabízí například vozíky mechanické, chodítka (čtyřbodová skládací, s koly, podpažní), toaletní vozíky (pojízdné, bez koleček), lůžka (polohovatelná elektrická, polohovatelná mechanická), příslušenství k lůžkům (stolek k lůžku, hrazda), antidekubitní matrace (pěnové, pulsní s kompresorem).
Dále rovněž pomůcky k chůzi (berle podpažní, hůl čtyřbodová), sedačky vanové (plastové, kovové stoličky, otočné), nástavce na WC, podhlavník – opora do lůžka, židle do sprchy, podložní kola atd.
Pomůcky se zapůjčují na základě sepsání nájemní smlouvy. Ceny pomůcek se pohybují od 3 Kč do 20 Kč/den.
Odkaz na půjčovnu.

Centrum sociálních služeb Praha 2

Služby půjčovny mohou využívat občané se sníženou soběstačností, pečující o svého blízkého v domácím prostředí. Pomůcky jsou poskytnuty na dobu neurčitou nebo jen na přechodnou dobu v situaci, kterou potřebujete bezprostředně řešit. S výběrem konkrétní pomůcky pomůže fyzioterapeut.
K zapůjčení jsou například: mechanické vozíky s příslušenstvím, chodítka, hole, berle a příslušenství, antidekubitní pomůcky – prevence proti dekubitům/proleženinám. Další skupinu pomůcek tvoří nájezdové lyžiny, rampy, pomůcky do koupelny, toaletní program, pomůcky pro sebeobsluhu, ostatní, rovněž polohovací křesla, lůžka s příslušenstvím, polohovací pomůcky, apod.
Ceny výpůjčného za pomůcky se pohybují v rozmezí od 2,- Kč do 471,- Kč za den, v závislosti na typu pomůcky.
Odkaz na půjčovnu.

Ústav sociálních služeb Praha 4

V půjčovně pomůcek ÚSS jsou nabízeny k vypůjčení například chodítko tříkolové nízké a vysoké, chodítko čtyřkolové nízké a vysoké, chodítko čtyřkolové podpažní, chodítko dvoukolové, chodítko pevné, francouzské hole (pár nebo jedna), berle podpažní (pár nebo jedna), hole, hole čtyřnohé, sedátko do vany, vysoké lůžko, nástavec na WC, WC křeslo, chodítko kolové, sedačka do sprchy, stolek se sklopnou deskou, invalidní vozík.
Ceny výpůjčného za jeden den pro uživatele sociálních služeb Ústavu sociálních služeb v Praze 4 se pohybují od 1,- Kč do 20,- Kč, pro ostatní zájemce je cena minimálně dvojnásobná.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

AVZ Servis, s.r.o.

Půjčovna zdravotních a kompenzačních pomůcek slouží osobám se zdravotním a tělesným postižením, lidem po úrazech, seniorům, rodině k usnadnění péče o své blízké, organizacím poskytujícím služby hendikepovaným osobám.
K zapůjčení jsou například schodolez elektrický, el. polohovací postel, el. polohovací postel + potah, ochranné potahy na matrace, antidekubitní matrace, invalidní vozík mechanický, chodítko skládací čtyřbodové, chodítko skládací dvoukolové, chodítko čtyřkolové, nástavec na WC, toaletní židle pevná/pojízdná, sedačka na vanu rovná/otočná, židle do sprchy+opěrka, područky, stolička do sprchy bez opěrky, zvedák vanový, zvedák pojízdný, stolek noční, stolek čtecí, hrazda za lůžko, berle, francouzské hole a jiné.
Ceny pomůcek se pohybují od 3,- Kč do 20,- Kč/den. Minimální cena za půjčovné za el. polohovací postel a schodolez je 500,- Kč, za ostatní pomůcky 100,- Kč.
Půjčovné pro hotely, cestovní kanceláře a organizace 100,- Kč/den včetně DPH.
Odkaz na půjčovnu.

Medeos, s.r.o.

Půjčovna pomůcek poskytuje poradenskou činnost, přepravu půjčených pomůcek, montáž, demontáž a zaškolení, diskrétnost. Půjčovna slouží především osobám se zdravotním a tělesným postižením, lidem po úrazech, seniorům, rodinám k usnadnění péče o své blízké a organizacím poskytujícím služby handicapovaným osobám.

K zapůjčení jsou především schodolez pásový s obsluhou, schodolez kolečkový, el. polohovací postel včetně matrace, paropropustný potah na postel, mobilní stropní zvedák, invalidní vozík mechanický, antidekubitní matrace.
Dále stolek noční,  stolek čtecí, hrazda za lůžko, zvedák vanový, zvedák pojízdný, sedačka na vanu rovná, sedačka na vanu otočná, chodítko čtyřkolové, toaletní židle pevná, pojízdná, sprchovací židle.
Ceny zapůjčených pomůcek se pohybují v rozmezí od 150,- Kč do 2000,- Kč za měsíc.
Odkaz na půjčovnu.

Kury, s.r.o.

Půjčovna poskytuje k zapůjčení mechanické invalidní vozíky v případech, kdy: máte porouchaný váš invalidní vozík a čekáte na jeho opravu, váš nový vozík se teprve vyrábí, a přesto potřebujete být už teď mobilní, vás postihla náhlá nehoda a jste na dočasnou dobu imobilní, uvažujete o zakoupení nového vozíku a chcete ho nejdříve vyzkoušet, čekáte návštěvu, která obtížně chodí, a přesto ji chcete ukázat město, park, ZOO a podobně.
K dispozici je několik typů od dětských vozíků, přes standardní vozíky, vozíky pro aktivní vozíčkáře, až po novinku v našem výrobním sortimentu speciální velmi lehký vozík s pevným rámem. Ceny zapůjčených vozíků se pohybují od 26,- Kč do 88,- Kč/den, respektive od 36,- Kč do 104,- Kč/den.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

Zdravotní prostředky, s.r.o.

V půjčovně kompenzačních pomůcek je možné si vypůjčit mechanické a elektrické invalidní vozíky. Úhrada za půjčení pomůcek se řídí platným ceníkem. Ceny mechanických vozíků za jeden den: 1-5 dní 100,- Kč, 6-14 dní 90,- Kč, 15-30 dní 90,- Kč, 30 a více dní 80,- Kč. Ceny elektrických vozíků za jeden den jsou: 1-5 dní 500,- Kč, 6-14 dní 500,- Kč, 15-30 dní 450,- Kč, 30 a více dní 450,- Kč. Služba je poskytována v předváděcím a servisním centru společnosti.
Odkaz na půjčovnu.

Most k domovu

Občanské sdružení Most k domovu nabízí pacientům v domácím prostředí zapůjčení kompenzačních pomůcek. Doprava pomůcek je zajišťována klientem, s výjimkou lůžek, u kterých je nutná montáž a demontáž odborným pracovníkem a je hrazená. K zapůjčení jsou například: Lůžko polohovací elektrické, jídelní stolek k lůžku, toaletní židle, matrace antidekubitní – aktivní, chodítko, invalidní vozík, injekční dávkovač a jiné. Ceny půjčovného se pohybují od 50,-Kč do 2950,- Kč a jsou za každý započatý měsíc, pokud není uvedeno jinak.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

 

Datum vytvoření: 
02.09. 2013
Datum změny: 
02.09. 2013