Půjčovny pomůcek pro tělesně postižené I

3P, o.s., nástupnická organizace CZP Praha

Půjčovna občanského sdružení nabízí k zapůjčení například mechanické vozíky, schodolezy, elektrické vozíky, elektrická polohovací lůžka, chodítka kloubová, vanové zvedáky/vanové sedačky, chodítka podpažní, klozetová křesla, chodítka rollatory (se sedátkem), motomedy, chodítka tříkolky, nástavce na WC, stolky k lůžku, berle, aj.
Kompenzační pomůcky je možné za úhradu dovézt na místo určení. Nabídka platí i pro hotely a cestovní kanceláře (hosty cizích zemí) a jednotná cena pomůcek pro hotely a cestovní kanceláře je 100,- Kč/den. Odkaz na katalog pomůcek.
 

Domov Sue Ryder, o.p.s.

Půjčovna kompenzačních pomůcek v Domově Sue Ryder pomáhá usnadnit život a léčbu nemocným, lidem po úrazech a seniorům. Pod odborným vedením fyzioterapeutů je možno se v půjčovně seznámit s různými druhy těchto pomůcek, vyzkoušet si jejich používání a zapůjčit si je - např. do doby vlastního zajištění pomůcky přes odborného lékaře.
Doba pronájmu: Minimální doba pronájmu je 3 dny, maximální doba 1 měsíc.
Na Půjčovnu kompenzačních pomůcek Domova Sue Ryder je možno se obracet od pondělí do pátku od 8.00 hodin do 16.00 hodin. Odkaz na půjčovnu pomůcek.
 

FARNÍ CHARITA PRAHA 4 – CHODOV

Farní charita momentálně nabízí k zapůjčení tyto kompenzační pomůcky: Podložní kolo textilní, hrazda k lůžku, chodítko, podložní mísa, podpěrka k WC, sedačka do vany, jídelní stolek k lůžku, vozík mechanický, infuzní stojan, biolampa, nůžkový podavač, berle podpažní, hůl vycházková.
Ceny pomůcek se pohybují od 50 do 200 Kč za měsíc. Pomůcku je možno si vyzvednout přímo ve skladu sídla organizace po předchozí telefonické dohodě. Odkaz na půjčovnu pomůcek.

Svaz paraplegiků – Centrum Paraple
 

V půjčovně Centra Paraple je možno zapůjčit:
- mechanické vozíky (standardní, aktivní, sportovní),
- kompenzační pomůcky (např. antidekubitní sedací polštáře, sedačky a zvedáky do vany, nájezdové rampy apod.),
- léčebné a rehabilitační pomůcky (např. antidekubitní matrace, biolampa, motomed apod.),
- sportovní pomůcky (např. handbike, sportovní vozíky, vodní lyže, monoski, biski apod.).
Pomůcky se půjčují osobám starším 18 let za smluvní ceny, na dobu maximálně jednoho kalendářního měsíce.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

Svaz tělesně postižených v České republice, o.s.
 

V půjčovně kompenzačních pomůcek STP v ČR je možné si vypůjčit například tyto pomůcky: skútr Cityliner 410 – čtyřkolový,  vozík mechanický,  vozík elektrický,  polohovací postel – elektrická,  schodolez,  hydraulický zvedák,  chodítko kloubové:
Dále toaletní křeslo, toaletní křeslo na kolečkách,  francouzské a vycházkové hole,  chodítko skl. čtyřkol. - košík ROLLATOR, chodítko skl. čtyřkololové MOBILATOR, chodítko podpažní, nájezdové rampy,  Motomed zn. RECK.
Ceny kompenzačních pomůcek se pohybují od 30 do 9000 Kč za měsíc. Servisní poplatek je platný pro jednotlivce. Hotely, organizace, cestovní kanceláře a ostatní právnické osoby platí jednotnou výši servisního poplatku bez ohledu na typ pomůcky 100 Kč na den a jednorázovou vratnou zálohu 5 000 Kč. Kompenzační pomůcka se zapůjčuje na dobu sjednanou ve smlouvě o zapůjčení.
Odkaz na půjčovnu.

 

ŽIVOT 90

Půjčovna kompenzačních pomůcek slouží lidem, kteří jsou v důsledku svého poranění, nebo nemoci nuceni dočasně či trvale používat kompenzační pomůcky. Druhy kompenzačních pomůcek k zapůjčení:
chodítka pevná i pojízdná, klozetová křesla - různé typy, mechanické vozíky, nástavce na WC a vany, berle, hole, nafukovací vaničku na mytí hlavy vleže, molitanové matrace k lůžku. K půjčení nejsou: lůžka, elektrické vozíky, schodolezy a nafukovací elektrické antidekubitální matrace.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

 

Zdravotnické potřeby – Josef Selichar – SETRANS

V půjčovně pomůcek Setrans je možné si vypůjčit například chodítka různých druhů, mechanický vozík, elektrické polohovací lůžko, antidekubitní matraci nebo dětský mechanický vozík. Ceny pomůcek se pohybují od 30 Kč/den až po 1500 Kč/měsíc. Maximální doba vypůjčení není dána a je možno ji kdykoliv prodloužit. Odkaz na půjčovnu.

 

Hospic Cesta domů

Půjčovna pomůcek přispívá prostřednictvím zapůjčení vhodných  pomůcek ke zvládání běžných úkonů každodenního života a ke kvalitní péči v domácím prostředí. Zapůjčit je možné lůžka a antidekubitní prostředky, přístroje, doplňky k lůžku, rehabilitační a hygienické pomůcky.  Pomůcky se půjčují na základě sepsání nájemní smlouvy, složení zálohy a zaplacení první měsíční splátky půjčovného. Ceny půjčovného se pohybují v rozmezí 1 Kč – 60 Kč za jeden den.
Odkaz na půjčovnu pomůcek.

 

GERIA, s.r.o.

Půjčovna zapůjčuje kompenzační a podpůrné pomůcky - invalidní vozíky, pojízdné i pevné toaletní židle k lůžku, různé druhy chodítek, sedačky na vanu, nástavce na WC, moderní dřevěná nemocniční lůžka s hrazdičkou a elektrickým ovládáním, dále berle, francouzské hole a jiné pomůcky. Zdravotní kompenzační pomůcky se zapůjčují pouze klientům, kterým je současně poskytována domácí zdravotní péči, nebo rehabilitace.
Odkaz na půjčovnu.

 

Datum vytvoření: 
02.09. 2013
Datum změny: 
02.09. 2013