18. ročník veletrhu sociálních služeb na MČ Praha 12

Uskuteční se ve čtvrtek 5. října 2017, v 1. patře nákupního centra na Sofijském náměstí - "Prior" v Modřanech.

Už po osmnácté pořádá městská část Praha 12 tradiční Veletrh sociálních služeb. Tentokrát se bude konat ve čtvrtek 5. října 2017 od 11.00 do 18.00 hodin ve druhém patře bývalého obchodního domu Prior na Sofijském náměstí. Na veletrhu se můžete seznámit s nabídkou poskytovatelů sociálních a návazných služeb v Praze 12.

Získáte také odpovědi na vaše dotazy od odborníků na téma sociálně znevýhodněné děti a mládež, domácí násilí, senioři, tělesně a mentálně handicapovaní. Cenné rady a podporu mohou očekávat i ti, kteří pečují o postižené.

V rámci doprovodných akcí si budete moci prohlédnout bezbariérově upravený automobil nebo zakoupit výrobky z chráněných dílen.

Nezbytnou součástí veletrhu je katalog poskytovatelů sociálních služeb, který obsahuje aktuální kontakty na organizace, nabízející odbornou pomoc. Je to užitečná příručka s mnoha cennými informacemi a důležitými odkazy. Katalog si můžete zdarma vyzvednout přímo na veletrhu nebo později v hlavní budově radnice městské části Praha 12 v ulici Písková, případně na odboru sociálních věcí v Čechtické ulici 758, pavilon B.

V rámci veletrhu se zároveň uskuteční 2. ročník Dne zdraví, který je podpořen finančním příspěvkem hlavního města Prahy na realizaci projektů v oblasti MA21 a zaměřený na bezplatné konzultace na téma výživa a zdravý životní styl, adiktologické poradenství, testování míry závislosti na nikotinu a alkoholu, diagnostika a základní informace o generalizovaných úzkostných poruchách, měření krevního tlaku a prevence rizikových faktorů tzv. nemocí 21. století.

Zájemci mohou absolvovat i bezplatné vyšetření zraku, případně využít služby nevidomého maséra. Součástí akce bude prodejní výstava obrazů klientů Modrého klíče a křest kalendáře této neziskové organizace pro rok 2018. K návštěvě zveme jak obyvatele městské části Praha 12, tak městské části Praha-Libuš. Vstup je zdarma a všichni návštěvníci se mohou zúčastnit tomboly o zajímavé ceny. Soutěžní kupón bude k dispozici i v místě konání veletrhu, slosování proběhne přibližně v 17.30 hodin.

Podrobný program je v přiložené pozvánce.

 

Datum: 
Čtvrtek, 5. Říjen 2017 -
11:00 - 18:00