Začala nominace na Cenu Via Bona 2018

Cena Via Bona již více než 20 let vyzdvihuje inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti. Ústředním motivem Ceny Via Bona 2018 jsou inovace – neobvyklé formy podpory, zapojení moderních technologií do dobročinných aktivit, či prostě jen nové a dosud neznámé počiny. Sběr nominací bude probíhat do 5. prosince 2017.

Mezi nominovanými filantropy jsou každoročně mecenáši, studenti, zástupci firem i dobrovolníci, jednotlivci, páry, i kolektivy. Jsou to lidé, kteří nezištně pomáhají konkrétním jedincům a místům, podporují různá veřejně prospěšná témata nebo neziskové organizace v oblastech jako jsou místní rozvoj, ekologie, vzdělávání, kultura, zdraví, sociální péče, lidská práva, humanitární a rozvojová pomoc, apod. Jejich příběhy jsou inspirací a důkazem, že filantropem může být každý z nás, bez ohledu na věk a společenské postavení.

Nadace VIA již otevřena nominace do těchto pěti kategorií:

SRDCAŘ - Cena pro ty, kteří pomáhají svým zápalem, časem a energií.

MLADÝ SRDCAŘ - Cena pro mladé, které baví pomáhat.

MECENÁŠ - Cena pro ty, kteří věnují část svého majetku na dobročinnost.

DOBRÁ FIRMA - Cena pro ty, kteří ve svém okolí spojují byznys s dobročinností.

ZÁVĚŤ POMÁHÁ - Cena pro ty, kteří ve své závěti myslí i na dobročinnost.

Nominovat příběh můžete sami pomocí online formuláře umístěného pod jednotlivými kategoriemi, případně také přes Nadaci Via zasláním tipu na email: monika.skopalova@nadacevia.cz.

Sběr nominací bude probíhat do 5. prosince 2017. 

Seznámit se s Pravidly a etickým kodexem Ceny Via Bona 2018 můžete zde.

Datum: 
28.10. 2017