Trénink mentální kondice

Knihu Jany Bílkové vydalo nakladatelství Portál, dva čtenáři portálu Pomoc na dvanáctce a Helpnet ji dostanou zdarma. 

Kniha nabízí cvičení pro rozvoj jazykové složky kognitivního systému. Nápaditá jazyková cvičení mají podobu doplňovaček, koleček, přesmyček, žebříků či řad. Navíc některé tradiční úkoly kombinují, takže vznikají nové typy cvičení.

Úlohy nejsou hlavolamy, ale nad každým je třeba se hlouběji zamyslet. Přitom nepracují se naučenými znalostmi, ale skutečně především s jazykovou představivostí a myšlenkovými procesy. V mnoha aspektech bezděčně ukazují skryté půvaby češtiny, takže působí i zábavně.

Součástí knihy je i řešení. Kniha cílí na širokou cílovou skupinu od dětí po seniory.

PhDr. Mgr. Mgr. Mgr. Jana Bílková, Ph.D., je psycholožka, překladatelka knih a tlumočnice, učí na univerzitách a univerzitách a akademiích třetího věku, má přednášky v knihovnách a v aktivizačních programech pro seniory

Více informací o knize je na stránkách Portálu. Nakladatelství ji zašle bezplatně dvěma čtenářům, kteří pošlou na adresu info@helpnet.cz mail se svou poštovní adresou a do předmětu uvedou Výhra 75. Vyhrají ti dva, jejichž mail dorazí jako 1. a 11. v pořadí.

Knihu Jak s uklidnit bez jídla? z minulého kola dostanou Jaromíra Růžičková z Hradce Králové a Jaroslava Pišná z Jindřichova Hradce. 

 

Datum: 
05.08. 2017