Švandovo divadlo zve na představení s titulky pro neslyšící

Od ledna 2015 probíhá ve velkém sále Švandova divadla na Smíchově vždy jednou měsíčně repríza vybraného představení s českými titulky pro neslyšící. Kromě toho je velký sál také vybaven indukční smyčkou pro nedoslýchavé, která je dostupná trvale. V nejbližší době tak mohou neslyšící zhlédnout s českými titulky 18. dubna hru Krysař a 13. května představení Závislosti navzdory.  

Titulky jsou vytvořeny přesně na míru každého představení. Při jejich výrobě se vychází ze scénáře a videozáznamu hry, takže jsou české titulky doplněny o informace, které by divákovi s hendikepem jinak unikly (např. zvonění telefonu, ironie).

Program určený k projekci titulků byl upraven tak, aby umožňoval rozlišování barev. Jednotlivé postavy tak nemusí být uvozeny jmény, což zvyšuje komfort diváka a dává prostor vepsat do titulků více textu.

Titulky vznikají ve Wordu a následně jsou promítány v systému Clickshow. Komfortní vidění jak děje na jevišti, tak titulků zajištuje projekce titulků nad pravý horní portál a usazení diváků na balkon Velkého sálu. Velikost promítaného písma je přizpůsobena dobré viditelnosti po celém prostoru balkonu.

V měsíci dubnu uvádí Švandovo divadlo s titulky hru na motivy jedné z nejznámějších próz české literatury KRYSAŘ, a to konkrétně 18. 4. od 19:00.

A jaký je KRYSAŘ?
Je jiný, je tajemný, je tady. A nic před ním nelze skrýt.
Město sužují krysy – ony jsou původcem všeho zla. Je třeba povolat krysaře. On je vyvede z města pryč, do řeky, na jistou smrt. Městu se uleví a krysař půjde dál. Alespoň tak to vždy bylo.
Ale co když zde to bude jinak?

Hrají: Klára Cibulková, Réka Derzsi, Jacob Erftemeijer, Marek Pospíchal, Alena Štréblová, Miroslav Hruška, Bohdana Pavlíková, Martina Krátká, Eva Josefíková, David Punčochář, Petr Buchta, Luboš Veselý
Režie: Dodo Gombár

V květnu měla být původně na programu s českými titulky 15.3. tragikomedie Sabiny Krátké Cry Baby Cry. Protože však představení bylo celé zadáno, došlo ke změně a s českými titulky bude uvedena 13. května od 19 hodin tragikomedie Dodo Gombára a kolektivu Závislosti navzdory. 

Režie: Dodo Gombár
Hrají: Robert Jašków, Tomáš Červinek, Bohdana Pavlíková, David Punčochář, Andrea Buršová, Eva Josefíková, Martina Krátká, Jacov Erftemeijer, Tomáš Petřík, Miroslav Hruška, Anna Peřinová, Petr Buchta. 

Vstupenky na představení je možné rezervovat a zakoupit na pokladně divadla, emailem na obchodní oddělení nebo na internetových stránkách divadla. 

Datum: 
18.03. 2017