Průzkum o životě serniorů

Každý rok odejde v České republice do důchodu 100 tisíc lidí a to rozhodně není málo. Co ale senioři skutečně potřebují, co je trápí a co je naplňuje? Je to opravdu to, co si úřady a organizace myslí?

Váš názor je důležitý a poslouží k dalšímu zlepšování služeb pro seniory. Vyplněním průzkumu se podílíte na rozsáhlé mezinárodní studii, která umožní Elpidě a jiným specializovaným organizacím připravovat konkrétní služby a programy na míru potřebám a přáním Vás i dalších seniorů.

Vyplnění průzkumu vám abere méně než 21 minut. Nebojte se, VŠE JE ANONYMNÍ. Odpovídejte, prosím, pokud možno samostatně a upřímně. Hlasovat můžete zde.

Výsledky průzkumu i s komentářem najdete mimo jiné v zářiovém vydání časopisu Vital. Pokud byste však s námi byli rádi v kontaktu i nadále, chtěli se účastnit dalších výzkumů, nebo si jen zasoutěžili o 12 předplatných časopisu Vital, po ukončení dotazníku můžete uvést svůj e-mailový kontakt, aniž by došlo ke ztrátě anonymity. Váš e-mail nezneužijeme, nezveřejníme ani nepředáme žádné třetí straně.

Průzkum využívá hlasovací systém Demokracie 21. V každé ze dvou hlavních otázek můžete využít 1 až 5 plusových hlasů a 0 až 2 minusové hlasy. Abyste mohli využít jeden minusový hlas, musíte předtím udělit alespoň dva hlasy plusové. Hlasujte jen pro to nejdůležitější, máte méně hlasů než možností.

Kdo jsme?

Výzkum vznikl ve spolupráci Elpidy o.p.s., společnosti D21 a Institutu pro Demokracii 21. Na dotazníku se podíleli mimo jiné i experti z Ženevské Univerzity.

Elpida, o.p.s. už od roku 2002 provozuje celou řadu proseniorských služeb: vzdělávací a kulturní Centrum Elpida, bezplatná a anonymní Linka seniorů 800 200 007, vydává časopis Vital a pořádá mezigenerační festival a programy pod hlavičkou Old´s Cool.

 

Jiří Hrabě

Datum: 
11.06. 2017