Pestrá – psí asistence hledá nové vychovatele pro svá štěňata

Každý asistenční pes začíná svůj život u vychovatele, kde stráví přibližně 18 měsíců. Poté přechází pejsek do výcviku ke zkušeným trenérkám, kde stráví dalších přibližně 8 až 10 měsíců.

Pestrá – psí asistence se zaměřuje na výcvik bez kotců, takže vše probíhá v domácím prostředí. Pejska tedy má vychovatel u sebe doma 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.

Během toho pes poznává svět, učí se socializaci, základním povelům nebo reagovat v klidu na různé okolní dění. To vše pod pravidelným dohledem zkušených trenérek Pestré.

Vychovatel se musí účastnit tréninků, které probíhají 1x měsíčně, většinou v neděli. Na trénincích se řeší například, jak správně učit psa to nebo ono.

Během doby, co má vychovatel štěně u sebe, se také poznává s budoucím majitelem a po předání do výcviku a posléze klientovi má možnost dále sledovat, jak se pejskovi daří.

Pestrá – psí asistence stále hledá nové dobrovolníky, kteří pomůžou vychovat dalšího psího asistenta. Pokud se chcete stát součástí týmu Pestré, ozvěte se koordinátorovi dobrovolníků, Michalovi na michalk@pestra.cz nebo zavolejte na 732 623 223.

Jana Augustinová

 

Datum: 
07.08. 2017