Neziskovka Tamtam vyhrála v soutěži od společnosti Ackee aplikaci za 1 milion korun

U příležitosti svého 5. výročí se společnost Ackee, která působí v oblasti mobilního a webového vývoje, rozhodla darovat neziskové organizaci Centrum pro dětský sluch Tamtam a jejímu projektu Znakujte s medvědem své služby v hodnotě 1 milionu korun. Do videosoutěže se přihlásilo 55 nestátních neziskových organizací.

Vyhlášení vítězného projektu proběhlo ve čtvrtek 8. 6. v kancelářích Ackee. V nejbližší době začne práce na aplikaci pro vítězný projekt, která by měla být dokončena ke konci tohoto roku. Všechna soutěžní videa jsou k vidění na www.ackee.cz/5letackee.

Nestátní neziskové organizace se sídlem na území ČR se do soutěže mohly přihlásit od poloviny dubna do jeho konce.

“Celkem jsme obdrželi 55 přihlášek a na základě zaslaných videí jsme 20 z nich uveřejnili na našem Facebooku a webu www.ackee.cz/5letackee. Poté proběhl výběr 3 finalistů, prvního z nich vybrala veřejnost pomocí lajků, druhého odborná porota a třetího naši miláčci – členové Ackee týmu, kteří budou na aplikaci pracovat,” uvedl Dominik Veselý, jeden ze tří zakladatelů společnosti.

Spolu s Tamtamem se do finále dostaly neziskové organizace Klub nemocných cystickou fibrózou s projektem CF Hero a Spirála se svou Aplikací propojující světy.

“Se zástupci každé finálové neziskovky jsme se jako zakladatelé společnosti sešli osobně a na základě podrobnějších informací o jednotlivých projektech vybrali vítěze,” dodal druhý ze zakladatelů, Martin Půlpitel.

“Chceme pro Tamtam vyvinout aplikaci s trvalým přínosem, aby mohla dlouhodobě podpořit činnost celé neziskové organizace,” upřesňuje Josef Gattermayer, třetí ze zakladatelů Ackee.

Tamtam poskytuje komplex vzájemně navazujících služeb pro rodiny s dětmi se sluchovým postižením z celé České republiky. “Pomocí aplikace od Ackee se děti mohou učit znakové řeči. Budou ji moci používat také slyšící děti, které se tak naučí další jazyk a dorozumí se se svými neslyšícími sourozenci a kamarády” dodává Dominik Veselý.

Pro bližší informace o soutěži navštivte webové stránky www.ackee.cz/5letackee nebo sledujte hashtag #5letackee.

Petra Knýblová

Datum: 
13.06. 2017