Nestihli jste konferenci INSPO? Na webu jsou videozáznamy všech přednášek

Od roku 2013 pořizují technici střediska Teiresiás Masarykovy univerzity videozáznamy všech přednášek, které zazní na konferenci INSPO. Nejinak tomu bylo i na letošní konferenci o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskutečnila 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Zájemci o kterékoliv z 24 témat si mohou nyní pustit záznam dané přednášky. Nejenže uvidí a uslyší přednášejícího a uvidí jeho prezentaci, ale záznam obsahuje i tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis. 

Letošní konference zaznamenala rekordních 400 účastníků a účinkujících. Přesto se na všechny zájemce nedostalo, pro naplnění kapacity musela být registrace ukončena předčasně. 

Stejně jako v minulém roce proběhla soutěž o nejlepší přednášky v jednotlivých sekcích a o nejlepší expozici. V dopolední části nejvíce hlasů publika získal Filip Maleňák za přednášku o aplikaci Záchranka.

V odpolední sekci  Přístupnost nejen webu získal nejvíce hlasů  Marek Salaba ze SONS ČR s představením nového orientačního systému pro zrakově postižené.

V sekci Využití ICT při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením se nejvíce líbila přednáška náměstka ministryně práce a sociálních věcí Jiřího Vaňáska o novinkách v podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

V sekci ICT pro osoby se sluchovým postižením zabodovaly Lucie Břinková a Zuzana Hájková s přednáškou Deaf Friendly aneb Jak informovat na webu Neslyšící ve znakovém jazyce.  

Videozáznamy všech přednášek jsou v sekci portálu Helpnet věnované konferenci INSPO. 

Datum: 
22.06. 2017