Krizová služba pomáhá lidem v krizi

Již druhým rokem pomáhá krizová služba dospělým lidem se zkušeností s duševním onemocněním, jejich rodinám a blízkým. Krizovou službu poskytuje Centrum Břevnov, Fokus Praha každý všední den od 16:00 do 20:00 hodin. Služba nabízí telefonické konzultace a po domluvě také osobní konzultace v prostorách centra.

Pro obyvatele Prahy 5, 6, 7, 13, 17 nabízí i výjezdy do domácího prostředí.

„Lidé se na krizovou službu nejčastěji obracejí v situaci, kdy potřebují podporu, pomoc či radu. Cílem krizové služby je pomoci co nejlépe zvládnout náročnou životní situaci těm, kteří se na službu obrátí. Nejčastěji krizovou službu vyhledají lidé, kteří se nacházejí v psychické krizi například z důvodu rozpadu partnerství, ztráty blízkého člověka, ztráty existenčních jistot nebo z důvodu probíhající akutní fáze duševního onemocnění. Na službu se také obracejí rodiny a blízcí nemocného“,  říká Petr Hudlička, ředitel Centra Břevnov.

Krizová služba je zaměřena na okamžitou podporu při zvládání náročných životních situací, která představuje neúnosnou psychickou zátěž. Službu mohou využít lidé, kteří nemohou náročnou situaci zvládnout sami a potřebují podporu, pomoc či radu.

„Jedná se o krátkodobou pomoc formou telefonických nebo osobních konzultací. Na závěr spolupráce mohou pracovníci krizové služby doporučit podporu a péči v navazujících službách“, doplňuje Petr Hudlička, ředitel Centra Břevnov.

Krizovou službu je možné kontaktovat každý všední den od 16 do 20 hodin na telefonu 778 736 364 a po telefonické dohodě osobně na adrese Meziškolská 2, Praha 6.  Na službu je možné se také obrátit prostřednictvím mailu: krize.brevnov@fokus-praha.cz.

Renáta Žabová

 

 

Datum: 
07.06. 2017