Cestování se společenským přesahem

Společnost Airbnb, která zprostředkovává levné přenocování, za pomoci své nové aplikace Zážitky neboli Experiences bezplatně pomáhá pražským neziskovým organizacím k získání potřebných financí.  Nabídka Zážitků od Airbnb se v Praze stále rozšiřuje. Mezi doposud nejoblíbenější z nich patří ty, které lze označit za společensky prospěšné. Airbnb si za tyto CSR Zážitky neúčtuje žádné poplatky, celých sto procent jde na účet neziskové organizace, která daný Zážitek nabízí.

Výběr těch nejlepších pražských Zážitků, které vás zahřejí u srdce, naleznete níže. Jak postupovat při registraci Zážitků, je popsáno na stránkách Airbnb.

A pokud vám Praha začne být malá, můžete se za zážitky vydat do dalších evropských destinací.

Propojit místa, kde jsou cestovatelé ubytováni, s tím, co na svých cestách dělají a lidmi, které u toho potkávají. To je hlavní myšlenka nové služby Trips od Airbnb. Cestovatelé díky tomu mohou poznat Prahu z jiného úhlu pohledu a místním se tím nabízí možnost sdílet své dovednosti, vášně a zájmy s lidmi z celého světa.

Zápisníky s duší

Z tohoto workshopu si odnesete originální zápisník vyrobený ze starých českých magazínů, novin, knih a plakátů, který si vlastnoručně vyvážete s využitím tradičních knihařských metod. Váš hostitel Václav se živí designem knih a zároveň je zakladatelem chráněné knihařské dílny SKOBA. S nadšením pro věc vám Václav ukáže léty praxe prověřené tiskařské techniky, za pomoci kterých si vytvoříte designovou a hlavně funkční vzpomínku na Prahu.

Političtí vězni

Hostitel Tomáš vám během svého CSR Zážitku připomene památku československých politických vězňů a provede vás po známých místech staré Prahy. Vydáte se po stopách politického vězeňství a poznáte tak méně známé příběhy našeho hlavního města.

Projížďka s Rekola.cz

Student Jakub ve volném čase pracuje jako průvodce a také dělá dobrovolníka ve startupu Rekola.cz. Tyto dvě svoje vášně dal dohromady a vytvořil pro všechny zájemce originální Zážitek. Začnete v garáži, kde uvidíte pravděpodobně nejvíce růžových kol na jednom místě a dále pokračujete prohlídkou našeho krásného hlavního města.

Jóga se snídaní

Petra pracuje v komunitním centru InBáze, které pomáhá migrantům a jejich rodinám v životě v České republice. Jógu si tak zacvičíte s certifikovanou instruktorkou z Ukrajiny, naučíte se, jak se připravuje výborná snídaně v různých koutech světa a pokud budete chtít, můžete se s účastníky lekce zapojit do diskuze o tom, jak se žije v dnešní době v srdci celé Evropy.

Výroba šperků

Připojte se ke Katce, která ve své dílně vytváří originální šperky (náramky, náušnice) s využitím principu upcycling. Pod dohledem zkušené hostitelky se dozvíte vše o její práci, o tom, co vlastně upcycling je, vyrobíte si krásný šperk a také se dozvíte něco více o silných ženách, se kterými ve své dílně spolupracuje.

Kam za dalšími evropskými Zážitky?

Pokud se chystáte do hlavního města Irska a zajímáte se o práva LGBT komunity, určitě si nezapomeňte rezervovat Zážitek s Tonie Walshem, bojovníkem za práva gayů a lesbiček.

Hostitel se zajímavým jménem Giambattista založil spolu s kamarády Barcelona Balearics Sailing Association, která pomáhá všem lidem se zájmem o plachtění zachovat krásnou přírodu a okolí Barcelony. Jeho Zážitek na moři bude určitě stát za to!

Zahradnice a designérka Marie nabízí Zážitek, který potěší každého milovníka přírody. Centrum Paříže si s hostitelkou prohlédnete ze zahrady přímo na střeše jedné z pařížských budov.

I nedaleký Berlín má ve své nabídce originální CSR Zážitek. S hostitelkou Annikou si popovídáte nejen o jejím vztahu k africkým uprchlíkům, ale zároveň budete mít možnost zkusit si uvařit autentickou africkou kuchyni.

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. To hostitel Matteo z Říma moc dobře ví, proto si pro své hosty připravil nezapomenutelný Zážitek v podobě projížďky po místním parku.

Pokud je vám blízká oblast ekologie a máte namířeno v nejbližší době do Amsterdamu, nezapomeňte se podívat na tento Zážitek od Plastic Whale, která si dala za úkol zbavit amsterdamské kanály veškerého plastu.

Věděli jste, že?

  • Trips nyní nabízí své služby ve více než 30 městech světa - v Evropě kromě Prahy například v Římě, Florencii, Paříži nebo Londýně
  • V nabídce je celosvětově více než 1 800 Zážitků
  • V České republice je k dispozici prozatím 25 Zážitků a jejich počet stále roste
  • V pražské nabídce jsou kromě uměleckých Zážitků i ty z oblasti gastronomie, přírody, módy, sportu nebo CSR (společenské odpovědnosti).

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v roce 2008. Misí Airbnb je vytvořit svět, kde lidé mohou během cestování doslova patřit kamkoliv, a to díky propojení místních kultur a poskytování unikátních lokálních zážitků. Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě, ať už se jedná o přenocování v apartmánu, vile, na hradě nebo domku na stromě ve více než 65 000 městech a 191 zemích světa. Díky Zážitkům může Airbnb nabídnout neopakovatelnou možnost nahlédnout do místních komunit a jejich zájmů, zatímco díky Místům mohou cestovatelé objevovat doposud neobjevené poklady doporučené místními obyvateli. Airbnb je založené na lidech a jejich zkušenostech. Jedná se o nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své dočasně nevyužité ubytovací kapacity, a jak se podělit o svoje zkušenosti a zájmy s lidmi z celého světa.

Jan Houda

 

Datum: 
31.08. 2017